Vše o bazarech v Německu

Dovoz aut ze zahraničí

Pokud jste si vybrali ojeté auto za hranicemi naší vlasti, máte v podstatě na výběr ze dvou variant jeho převozu – 1.) sami jako jeho řidiči čili tzv. po vlastní ose a 2.) na vozíku či v návěsu. Tento druhý způsob má výhody zejména v odpadnutí nutnosti vyřizování dočasné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinného ručení) a dočasných převozních značek.

Pokud není daný vůz již odhlášený z registru vozidel příslušné země je nutné jej ještě před samotným převezením odhlásit. Obdržíte doklad o vyřazení vozu evidence vozidel. Tento dokument budete později potřebovat, až budete vůz přihlašovat do evidence u nás.

Poté, co úspěšně dopravíte automobil do České republiky, čeká Vás další nezbytné vyřizování. Zaprvé je nutné nechat vozidlu změřit emise a nechat jej zkontrolovat u některé ze stanic technické kontroly. Dalším krokem je uzavření pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinného ručení) u vybrané pojišťovny. Nyní již můžete směle zamířit na dopravní inspektorát a automobil přihlásit do tuzemské evidence motorových vozidel. Potřebovat k tomu budete následující dokumenty: dočasný technický průkaz, formulář o odhlášení vozu z evidence vozidel předchozí země, převozní značky, zprávu o výsledku měření emisí, zprávu STK o technickém stavu vozidla, doklad o vyřízení  povinného ručení a zelenou kartu, a samozřejmě občanský průkaz. Na inspektorátu Vám následně v zákonné lhůtě 30 dnů vystaví opis velkého technického průkazu, osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz) a nové registrační značky. Pak už splňuje vůz veškeré náležitosti k provozu na tuzemských komunikacích.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Auta ze zahraničí, Dovoz aut, Levný dovoz aut a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.