Vše o bazarech v Německu

Zabavená auta z leasingu na prodej

Hodláte-li si pořídit ojetý automobil, může pro Vás být zajímavou alternativou k obvyklému objíždění autobazarů poohlédnutí se po zabaveném voze s nesplaceným leasingem. V této kategorii vozů totiž zpravidla narazíte na vozy z vyšších tříd, v dobrém technickém stavu, a přitom za cenu často o třetinu či dokonce 40 % nižší, než je na trhu obvyklé.

Jedná se totiž o vozy, které si jejich bývalí „majitelé“ pořídili na leasing, který se jim ovšem nepodařilo splácet. Jelikož při tomto způsobu nákupu automobilu se jeho majitelem stáváte teprve po řádném splacení všech splátek, tyto nesplacené vozy propadnou do vlastnictví leasingových společností, kterým jsou v podstatě na nic, a tudíž se je snaží co nejrychleji prodat.

Jediným úskalím při takovéto koupi vozidla je případná koupě vozu, které ještě nemá jednoznačně vyřešené majetkové spory mezi leasingovou společností a předchozím „majitelem“, jemuž byl zabaven.

Probíhá-li tedy ještě stále soudní spor, který samozřejmě může dopadnout jakkoliv, bude rozumnější s nákupem počkat nebo se poohlédnout po jiném automobilu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Auta z Evropy, Levný dovoz aut, Ojetá auta z dovozu a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.