Vše o bazarech v Německu

Ojetá auta z Německa

Koupě ojetého vozidla z Německa se u nás stává čím dál více populární. A není se čemu divit. Německé vozovky jsou díky svému takřka perfektnímu stavu neporovnatelně více „přátelské“ k podvozkům vozidel než ty české, výběr vozů je daleko širší, častěji narazíte při výběru na velmi bohatě vybavené vozy, jejich stáří je obecně nižší a cena často výhodnější než v Česku, neboť v Německu o ojeté vozy není zdaleka takový zájem jako u nás.

Ojetinu z Německa si můžete samozřejmě přivézt sami. Pokud máte dostatek času, domluvíte se a rozumíte vozům (nebo máte někoho takového, kdo pojede s vámi), je to asi nejlepší možná volba, neboť si vyberete přesně podle svého gusta a neplatíte za zprostředkování třetí straně. Tou bývají autobazary nebo na dovoz německých vozidel specializovaní podnikatelé a představují druhou možnost koupě ojetého vozu z Německa. Tito prodejci Vám vyhledají a přivezou auto na míru, přesně podle parametrů, na kterých se předem domluvíte. Pokud máte štěstí, nebo pokud nelpíte na přesně vymezených detailních charakteristikách, tak si vyberete z vozidel, která již byla z Německa do České republiky dovezena a nemusíte tedy na dovoz vozidla čekat.

Vydáte-li se pro automobil sami, je dobré předem pamatovat na způsob jeho dopravy do České republiky. Obecně platí, že si jej buď můžete sami odvézt jakožto řidič nebo jej můžete odvézt na vleku. V tom prvním případě budete muset zaplatit přibližně 100 eur za tzv. převozní čísla, proto je dobré předem srovnat tuto cenu s nabídkou odtahových firem. Obecně samozřejmě platí, že tím dále pro auto jedete, tím spíše je lepší připlatit si za převozní čísla a naopak.

Zřejmě největším problémem při koupi ojetého vozidla z Německa je jeho přihlášení v ČR. Tato procedura zahrnuje v první řadě tzv. dovozní technickou prohlídku (cca. 2500 Kč). Po této prohlídce musí automobil projít schválením do provozu. Zde se cena pohybuje kolem 2000 Kč. Schválení do provozu může trvat ze zákona až jeden měsíc. Poslední z nutných procedur je samotné přihlášení vozidla. Zde se cena liší podle výšky tzv. ekologické daně.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Auta z Evropy, Dovoz aut, Ojetá auta z dovozu a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.