Vše o bazarech v Německu

Dovoz aut z Německa

Chystáte-li si pořídit ojetý vůz, určitě stojí za zvážení poohlédnout se po tom pravém v Německu. Obecně se totiž dá říci, že vozy z Německa jsou v lepším stavu a i s nutným přepisem vyjdou levněji než vozy zakoupené v tuzemských autobazarech.

Vše se samozřejmě odvíjí od finančních možností dřívějších majitelů vozů. Jednoduše řečeno jsou Němci bohatší, a tudíž se (v obecné míře) starají o své vozy lépe než Češi, častěji je nechávají např. prohlédnout ve značkových servisech, nešetří tolik na originálních náhradních dílech apod. Němci také díky vyšší kupní síle střídají vozy častěji než Češi, kupují obvykle vozy nové, a o ty z bazarů tam tedy není takový zájem jako v České republice. Z toho vyplývá minimálně srovnatelná (či spíše nižší) cena německých ojetin ve srovnání s těmi nižšími. Zatímco u nás jdou na odbyt, co se např. nižší střední třídy (Škoda Octavia, VW Golf, Ford Focus, Opel Astra, Renault Mégane) týče, vozy v základní či mírně lepší výbavě, Němci si daleko častěji připlatí za nadstandardní výbavu a silnější motor. Proto i v německých autobazarech narazíte na široký výběr výborně vybavených vozů, přičemž cena za tento nadstandard už není zdaleka tak vysoká jako při koupi nového vozu. Možná vůbec nejdůležitějším faktorem, ovlivňujícím stav vozu, je samotné místo jeho provozování. Německé vozovky jsou v nesrovnatelně lepším stavu, než ty české, což se samozřejmě příznivě odráží na technickém stavu vozidla.

Koupit vozidlo v Německu lze několika způsoby. Samozřejmě je možné vyrazit za hranice „na vlastní pěst“, zvláště pokud se dobře domluvíte a vyznáte se v automobilech (pokud se v nich nevyznáte, určitě si sebou někoho takového vezměte). Nejlepší je mít vytipovaný některý autobazar a konkrétní vůz či vozy, které se následně vypravíte obhlédnout. Někdy Vám po předchozím telefonátu vůz i zarezervují, ovšem na toto se rozhodně nespoléhejte. Pokud se vydáte pro automobil sami a vůz si skutečně pořídíte, máte v zásadě dvě možnosti, jak jej dopravit domů. Jednak můžete auto dopravit tzv. „po vlastní ose“, což v praxi neznamená nic jiného, než že s ním odjedete coby řidič. V tom případě budete muset auto opatřit za cca. 100 euro tzv. převozními čísly. Toto se vyplatí zvláště v případě, že si pro Váš nový vůz jedete skutečně daleko. Jinak je lepší si vůz odvézt na vleku. Před zakoupením vozu je také důležité zkontrolovat jeho evropskou homologaci a odhlásit jej z německého registru vozidel na některém z dopravních inspektorátů.

Druhou možností, jak si pořídit ojetý vůz z Německa, jsou autobazary nebo v poslední době narůstající počet prodejců, specializovaných přímo na dovoz těchto vozů. Jednoduše se domluvíte na konkrétním typu/ech automobilu/ů a požadovaných charakteristikách a náležitostech (např. stav tachometru do…, servisní knížka, maximální stáří vozu, vybraná/é motorizace, úroveň výbavy apod.) To už samozřejmě vyjde o něco dráž, na druhou stranu Vám ale odpadá cesta.

Poslední možností je výběr vozu z již dovezených. Tím se tedy podstatně zužuje výběr, ale pokud máte štěstí a narazíte na vůz podle vašich představ, je to v podstatě nejjednodušší řešení koupě ojetého vozu z Německa.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Auta z Evropy, Dovoz aut, Levný dovoz aut a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.