Vše o bazarech v Německu

Dovoz aut z Francie

Chystáte-li si pořídit ojetý vůz a neuspokojila Vás nabídka tuzemských autobazarů, nejspíše se porozhlédnete po vozech v zahraničí. Zajímavou volbou se pro Vás může stát Francie, zvláště pokud sháníte některý z vozů renomovaných francouzských značek, jakými jsou Renault, Citroën či Peugeot. Francie je sice přece jenom o něco dál, než Německo či třeba Rakousko, pořád však není tak daleko, aby se dovoz nevyplatil, zvláště pokud kupujete nějaké větší a dražší auto. Francouzi, jakožto obyvatelé bohatší země, totiž tolik nehledí na každou „korunu“, a do péče o své plechové miláčky investují rozhodně více než Češi. Na výrazně zachovalejším stavu francouzských automobilů se také pozitivně podepisuje stav tamních vozovek, který je bohužel s těmi českými takřka neporovnatelný.

Pokud si, nejčastěji na internetových stránkách různých francouzských autobazarů, vyberete nějaký vůz, máte v zásadě dvě možnosti, jak jej dopravit k nám do ČR. Pokud si troufáte, můžete se pro vůz vypravit sami (nejlepší je předchozí telefonická či emailová domluva s autobazarem/soukromým prodejcem). Vždy doporučujeme vytipovat si hned několik vozidel, z fotek téměř nikdy nepoznáte celkový stav vozu (vyluxovaný interiér nebo naleštěný lak cenu vozu opravdu nedělá), a může se tedy stát, že Vás největší favorit Vás na místě zklame. Z těchto důvodů je v podstatě nutností, pokud automobilům sami dobře nerozumíte, vzít s sebou někoho v této oblasti zdatného, kdo ví, co na vozech především zkontrolovat.

Ne každý se samozřejmě domluví francouzsky a ne každý má chuť a čas absolvovat cestu do Francie a následné papírování při převozu vozidla do Česka. V tomto případě je dobré se obrátit na společnosti, které zajišťují dovoz vybraných automobilů. S trochou štěstí narazíte na Váš vysněný vůz už mezi dovezenými automobily, pokud si však pár dní počkáte, doveze Vám taková společnost vůz přesně podle vašich představ (nebo co nejpodobnější). Stačí se předem domluvit, jaký vůz byste si představovali (značka a model, provedení karoserie), na čem lpíte (např. stáří vozu, typ motoru) a co může být případně vedlejší (výbava, barva). Firma Vám takový automobil za pevně stanovené poplatky poté doveze až domů.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Auta z Evropy, Dovoz aut, Levný dovoz aut a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.